НБ Стојан Трумић Тител припрема програм за Великогоспојинске дане

И ове године Тител се припрема за дочек великог броја гостију поводом обележавања Успења Пресвете Богородице, у народу познатије као Велика Госпојина.

У организацији и реализацији програма Великогоспојинских дана, Народна библиотека „Стојан Трумић“ традиционално има значајну улогу.

Недавно је библиотека обележила 79 година постојања, те је том приликом Дејан Гајић, директор библиотеке, уручио плакету Светозара Милетића, Драгану Божићу – председнику општине Тител, за дугогодишње разумевање и помоћ у раду библиотеке. Плакета са именом Лазе Костића припала је 90-годишњем Бошку Брзићу који је, како је Гајић рекао, својом књигом „Биографски речник Шајкашке“ ушао у историју библиотеке и општине Тител.

Овогодишњим учешћем у програму Великогоспојинских дана, НБ „Стојан Трумић“ се припрема за велики јубилеј који следи у 2025. години, а то је 80 година рада установе коју је председник општине назвао храмом културе.

До сада је уговорено представљање књиге „Бода“, аутора Јовице Тишме.

Јовица Тишма – аутор књиге и глумац Слободан Бода Нинковић, главни јунак, биће гости Народне библиотеке у понедељак 26. августа од 19 часова.

У најави књиге пише: „Књига сабира све догађаје током шест деценија живота Слободана Боде Нинковића – заљубљивање у фудбал за који је желео да живи, па у музику од које је желео да живи, у Славицу са којом живи, до инфицирање глумом од које живи… тридесет година обављања глумачких радова. Све то испричано је у облику анегдота од којих се неке већ годинама препричавају и као београдске урбане легенде“.

Да НБ „Стојан Трумић“ води бригу и о деци, као доказ може да послужи и дечија представа „Лав и миш“ која ће бити одржана 24. августа у 19 часова на Парадном тргу.

То су само неке од активности које библиотека планира као свој прилог обележавању Великогоспојинских дана.

Текст: Стево Диклић

Bookmark the permalink.