Oдржана Смотра ћириличке писмености 2024

У петак, 24. маја 2024. године, са почетком у 11.00 часова, на Дан словенске писмености браће Ћирила и Методија, у галерији Библиотеке одржана је традиционална, двадесет друга по реду, Смотра ћириличке писмености.

Сечењем славског колача обележена је крсна слава Библиотеке. Обред резања славског колача и освећење жита служио је свештеник тителске цркве, Милош Јевросимов. Гост овогодишње манифестације, Јовица Тишма, књижевник из Смедерева пристутне је поздравио рецитујући стихове својих песама, а након тога награђеним ученицима уручивао је награде и дипломе. Захваљујемо се Општини Тител која подржава и финансијски помаже нашу манифестацију која траје дуги низ година, овогодишњој куми Смотре Милици Мишковић, највреднијој читатељки и свим присутним гостима који су увеличали Смотру. На конкурсу су учествовали ученици из 29 основних и 8 средњих школа из Србије и Републике Српске. Поздрављамо Вас нашим традиционалним поздравом: „Читај лепо пиши!“

Bookmark the permalink.